Home » Dietetyka » Czy na diecie ketogenicznej będę głodny?

dieta ketogeniczna

Czy na diecie ketogenicznej będę głodny?

Dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy, jest to jedno z podstawowych pytań: czy będę głodny? Otóż jak w każdej dobrze skomponowanej diecie ie musisz chodzić przez pół dnia głodny, albo nie dojadać.

Według przeprowadzonych badań, w których pozwolono ich uczestnikom, będącym na diecie ketogenicznej, jeść tyle ile chcą, zdeklarowały one odczucie mniejszego głodu oraz zjadały mniej kalorii w porównaniu do osób będących na innych dietach.

W innym badaniu stwierdzono że spożywanie tłuszczu może spowodować zmniejszenie aktywności hormonów odpowiedzialnych za sygnalizowanie apetytu.

Wpływ na zmniejszone uczucie głodu i apetytu ma przede wszystkim to, że tłuszcz ma wyższą gęstość kaloryczną w porównaniu do węglowodanów. Jeden gram tłuszczu ma ok 9 kcal, a 1 gram węglowodanów ma 4 kcal. Tłuszcz jest bardziej wydajnym źródłem energii. Drugim czynnikiem obniżającym prawdopodobieństwo wystąpienia głodu może być stan ketozy, który ma wpływ na zmniejszenie sygnałów głodu.

Czy trzeba liczyć kalorie na diecie kategoenicznej? Prawdę mówiąc nie ma takiej potrzeby, jednak lepiej wiedzieć co się je i jaką ma wartość odżywczą. W posiłkach wysokotłuszczowych łatwo jest przekroczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne, należy też dokładnie czytać etykiety, aby uniknąć nadmiernej podaży węglowodanów. Większość osób na diecie ketogenicznej podświadomie redukuje liczbę kalorii spożywanych w ciągu dnia, po prostu najadając się szybciej do syta.

Tagi: ,


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.