Home » Posts tagged 'ketoza'
Tag: ketoza
Czy spożycie zbyt dużej ilości białka wyrzuca z ketozy?
Białko, bez niego nie zbudujesz mięśni, jest bardzo istotnym elementem żywienia osób uprawiających sport, dlatego trenujący często dbają o jego prawidłowy poziom. Jednak jaki jest wpływ białka na ketozę, czy nadmiar białka wyrzuca z ketozy?
(więcej…)Ketoza, a kwasica ketonowa czym się różnią
Ketoza odżywcza to wzrost ketonów pod kontrolą, wzrostowi ketonów towarzyszy drastyczny spadek glukozy oraz normalny odczyn pH we krwi.
Zatem czym się różni kwasica ketonowa od ketozy odżywczej.
Kwasica ketonowa natomiast to olbrzymi wzrost ketonów bez jakiejkolwiek kontroli (ponad 15mmol/l) z jednoczesnym podwyższonym poziomem glukozy oraz obniżonym pH we krwi. Występuje głównie w momencie występowania cukrzycy typu 1.
Dieta ketogeniczna i suplementy podnoszące poziom ketonów we krwi nie podnoszą poziomu ciał ketonowych do tak wysokiego poziomu jak podczas kwasicy. Podczas występowania stanu ketozy poziom ciał ketonowych może wzrosnąć maksymalnie do 5-7 mmol/l.
Poziom ketonów we krwi, jaki jest prawidłowy?
Rozpocząłeś dietę ketogeniczną, przeszedłeś proces adaptacji do tłuszczu. Pora zmierzyć poziom ketonów we krwi. Jeśli posiadasz urządzenie do pomiarów poziomu ciał ketonowych możesz z łatwością stwierdzić czy jesteś w stanie ketozy, czy nie oraz czy grozi ci kwasica ketonowa! Zatem od jakiego poziomu zaczyna się ketoza? Jaki jest prawidłowy poziom ketonów we krwi?
Zatem jaki jest prawidłowy poziom ketonów we krwi. Na zwykłej diecie węglowodanowej poziom ketonów we krwi wynosi: 0 – 0,4 mmol/l natomiast poziom glukozy we kri to 80-120. Odczyn Ph we krwi bez zmian.

Objawy tego, że jesteś w ketozie
Zacząłeś dietę ketogeniczną aby spalić tłuszcz, zrzucić zbędne kilogramy, lepiej się poczuć. Spalanie tłuszczu to tylko jedna z konsekwencji przejścia na dietę wysokotłuszczową. Największą korzyścią diety ketogenicznej jest stan ketozy, czyli kiedy Twój organizm podczas spalania tłuszczu zamienia go w ketony, paliwo rakietowe dla Twojego mózgu.
(więcej…)Skąd brać tłuszcz na ketozie
Źródła tłuszczu na ketozie są najważniejszym ogniwem w diecie ketogenicznej, ponieważ według założeń diety tłuszcze powinny stanowić 80% ogólnych makro składników. Zatem odpowiedni dobór tłuszczy oraz ich odpowiednie źródło jest kluczem do prawidłowego wejścia w stan ketozy.
(więcej…)Ketogeniczna biblia najnowsze badania naukowe suplementacja praktyczne porady i przepisy
Ta książka to najpełniejsze źródło informacji poparte badaniami naukowymi, które tak wyczerpująco wyjaśnia idee ketozy. Opisuje historię, naukę oraz zdrowotne korzyści płynące z diety ketogenicznej. Przedstawia, jak dzięki tej diecie możesz nie tylko schudnąć i wspomóc odporność, ale również pozbyć się zaburzeń neurodegeneracyjnych, cukrzycy typu 1 i 2, choroby Parkinsona, Alzheimera, a nawet raka.
Opisuje dlaczego jedzenie tłuszczu nie tuczy, ile posiłków dziennie powinno się zjadać oraz jak stosować okresowe głodówki. Prezentuje zasady diety ketogenicznej i dostarcza duży wybór przepisów keto wraz z odpowiedziami na najbardziej nurtujące pytania. Podaje suplementy ketonowe i ich wpływ na wydolność fizyczną. Wszystko, co musisz wiedzieć o ketozie i jej bezpiecznym stosowaniu.
Jeśli interesujesz się dietą ketogeniczną lub planujesz przejść na tą dietę musisz w swojej bibliotece mieć tę książkę. Pomoże Ci ona z pewnością przejść bez problemowo poprzez proces adaptacji, wprowadzić się w stan ketozy oraz sprawi, że przejdziesz na dietę wysokotłuszczową w sposób zdrowy i bezpieczny. Moim zdaniem pozycja obowiązkowa dla wszystkich ketomaniaków. Lepszej książki na ten temat nie dasz rady kupić.
Sprawdź cenę – kup najtaniej w sieci.
Wpływ diety ketogenicznej na mięśnie
Dieta ketogeniczna nie jest jakąś nowością badania nad nią zaczęto prowadzić na początku 20 wieku, już wtedy wiedziano, że zredukowanie węglowodanów do minimum i zastąpienie ich tłuszczami ma korzystne działanie w niektórych schorzeniach (np. padaczki), nie jest oczywiście jakimś cudownym lekarstwem jednak jest udowodnione naukowo, że wspomaga proces leczenia niektórych chorób.
(więcej…)Dieta ketogeniczna a nieświeży oddech
Nieświeży oddech podczas diety wysokotłuszczowej może się pojawić w szczególności na początku, podczas stanu adaptacji do diety ketogenicznej. Nie jest niczym groźnym, jednak na dłuższą metę może być uciążliwy i niemożliwy wręcz do usunięcia, do czasu aż nasz organizm w pełni nie dostosuje się do wykorzystywania tłuszczu jako źródła energii.

Negatywne skutki diety ketogenicznej
Dieta ketogeniczna jeśli jest przeprowadzona prawidłowo, na zdrowych wysokiej jakości produktach potrafi przynieść wiele korzyści dla naszego organizmu, jeśli do tego zainwestujemy w odpowiednie suplementy, minerały, nie powinna w żadnym stopniu przynieść negatywnych skutków.
Jednak pierwsze przez co musimy przejść to okres adaptacji który jest stosunkowo ciężki i obciążający nasz układ pokarmowy i mózg.
(więcej…)Czym słodzić podczas diety? Zamiennik cukru – Erytrol!
Jeżeli jesteś osobą która tak jak ja spokojnie obchodzi się bez deserów, ciastek, lodów, to ten wpis nie jest dla ciebie. Natomiast jeśli jesteś na diecie eliminacyjnej, np. na wysokotłuszczowej lub wysokobiałkowej i nie potrafisz obejść się bez słodkich przekąsek, kusi Cię czekolada, słodkie desery to powinieneś przeczytać ten wpis. Czym słodzić desery lowcarb? Jaki wprowadzić zamiennik cukru, aby dodać do naszej diety trochę słodyczy. Odpowiedź erytrol!

Odpowiedź jest prosta – Erytrol. Słodzików jest wiele jednak ten ma pewne zalety, których inne słodziki nie mają. Jednocześnie nie jest aż tak szkodliwy jak np. aspartam.
(więcej…)Burgery z grzybów Portobello – Ketogeniczne burgery!
Burgery wykonane z pieczarek portobello, które są większe i ciemniejsze, doskonale nadają się zamiast bułek. Smak grzybów, sera, mięsa, to jest to. Jak wykonać te soczyste i smaczne burgery?
Co będzie nam potrzebne, aby wykonać te soczyste burgery:
- dwie pieczarki portobello
- 120 g tartego sera cheddar
- 350 g mielonego mięsa wołowego
- 30 g szpinaku
- 4 łyżki parmezanu
Dieta ketogeniczna na czym polega
Od kiedy przeszedłem na dietę ketogeniczną świat wydaje się piękniejszy, prostszy oraz uświadomiłem sobie jak bardzo w życiu nie potrzebujemy węglowodanów, jak bardzo jesteśmy uzależnieni od cukru. Wszędzie jest cukier, to wręcz patologiczne zachowanie producentów żywności, które zmusza nas do spożywania wszędzie ukrytego cukru. Niestety ale dzisiejsza kiełbasa, szynka, nie ma nic wspólnego z tym co kupowaliśmy w latach dziewięćdziesiątych.
(więcej…)