Home » Suplementy » Czym jest ZMA i jak działa?

dieta ketogeniczna

Czym jest ZMA i jak działa?

ZMA jest to nic innego mieszanina chelatów magnezu, cynku i witaminy b6. Dlaczego akurat te składniki pojawiły się w tym suplemencie? Magnez i cynk odgrywają istotną rolę w produkcji testosteronu w naszym organizmie. Witamina B6 natomiast zwiększa wchłanianie tych dwóch składników.

Dla kogo jest przeznaczone ZMA?
ZMA jest przeznaczone dla sportowców, osób poddanym zwiększonemu wysiłkowi fizycznemu w ciągu dnia, palaczy papierosów, osób pijących alkohol, mającym problem z zasypianiem, koncentracją, brakiem energii w ciągu dnia.

Osoby uprawiające sport cenią go sobie w szczególności za to, że przyśpiesza regenerację organizmu, zapobiega skurczom mięśni, poprawia wydolność i siłę organizmu, a także zmniejsza poziom stresu.

Z racji tego, iż jest to suplement diety, nie jest on zalecany, jeśli odżywiamy się prawidłowo lub też nie odczuwamy żadnych wyżej wymienionych dolegliwości.

U mnie np. po zastosowaniu preparatu, poprawiła się jakość snu, dosłownie z dnia nadzień oraz polepszyła się koncentracja i energia, w szczególności w dni treningowe. Jestem przekonany że w moim wypadku był za niski poziom testosteronu lub było spowolnione jego wydzielanie. Zmiany w nastroju i poprawę jakości snu odczułem w godzinę po spożyciu preparatu.

Wracając do tematu, ZMA wspomaga wydzielanie testosteronu i jednocześnie hamuje wytwarzanie kortyzolu (hormon stresu) w organizmie. Kortyzol jest przyczyną przechodzenia naszego organizmu w stan kataboliczny, którego powinniśmy unikać jak ognia.

Tagi: , , ,


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.