Home » Dietetyka » Dlaczego intermittent fasting jest kontrowersyjny?

dieta ketogeniczna

Dlaczego intermittent fasting jest kontrowersyjny?

Dlaczego intermittent fasting jest tak kontrowersyjną dietą? Jest mniej popularny i nie słychać o nim tak wiele jak np. o diecie wysokobiałkowej.

Pewnie dlatego, że intermittent fasting obala wiele mitów jeśli chodzi o spalanie tłuszczu, zaprzecza wielu zasadom hucznie głoszonym przez dietetyków. Dieta ta każe sprawia, że każdy może schudnąć bardzo szybko bez względu na to czy uprawia jakieś sporty czy nie.

Kilka mitów, które IF (intermittent fasting) obala:

  • Lepiej jak zjesz więcej  mniejszych posiłków niż 3 duże posiłki.
  • Trening na czczo jest zły, bo spalisz mięśnie.
  • Dzień należy zaczynać od pożywnego śniadania.
  • Musisz kompletnie zrezygnować z dotychczasowego ulubionego jedzenia, aby schudnąć.

Najwięcej przeciwników intermittent fasting ma wśród zwolenników regularnych 5 posiłków dziennie, jednak zostało udowodnione naukowo, częstotliwość posiłków nie ma znaczenia podczas spalania tłuszczu.

 

Tagi: , , , , , , ,


Jeden komentarz

  1. Kill Bill pisze:

    To też zalezy od kilku czynników. Można robic trening po posiłku i być na IF. Poza tym to zalezy od trybu życia. Niektórzy muszą jeść rano bo maja pracę fizyczną i raczej tez wieczorem, bo można miec problemy z zasnieciem. A jeśli ktoś waży niewiadomo ile może mieć problem z dostarczeniem odpowiednich ilości kalorii ze zdrowych produktów. Są starsze osoby, po 40-ce, które są na IF i twierdzą, że robia to dlatego, że mają w tym wieku wolniejszą przemianę materii i nie potrzebuja wielkich ilości kalorii.

    Jakby nie patrzeć Mr. Olimpia na takiej diecie ważyłby ze 20 kg mniej, Jednak nie wykluczam, że sam kiedyś będę to stosował, gdy bedę starszy, ale tylko zdrowe produkty, żadne śmieci.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.