Home » Dietetyka » Jak usunąć nadmiar wody z organizmu?

dieta ketogeniczna

Jak usunąć nadmiar wody z organizmu?

Nadmiar wody może skutecznie zniwelować lub zniszczyć efekty naszej ciężkiej pracy. Powoduje że pomimo utraty tkanki tłuszczowej nasz organizm nie wygląda tak jakbyśmy chcieli I mamy przeświadczenie że moglibyśmy wyglądać lepiej. 

Czym może być spowodowane nadmiar wody w organizmie i jakie są przyczyny gromadzenia się jej pod skóra ?

Po pierwsze podczas procesu odchudzania w naszym organizmie wydziela się kortyzol, który sprzyja gromadzeniu wody się w tkankach oraz zastępowaniu tkanek tłuszczowych wodą. Jest to zjawisko często występujące podczas procesu odchudzania, organizm broni się w ten sposób przed utratą tkanki tłuszczowej zastępując ją wodą.

Profesjonalni kulturyści często przed zawodami sięgają po preparaty usuwające z organizmu, preparaty te działają moczopędnie i są stosunkowo skuteczne jednak bywają też niebezpieczne. Dlatego też warto zainteresować się naturalnymi sposobami usuwanie wody z organizmu. Poniżej znajduje się 4 naturalne substancje  wpływające znacznie na poziom wody w organizmie:

  1. Mniszek lekarski – roślina z gatunku Taraxacum jest od dawna stosowana w medycynie naturalnej, uważa się że ma właściwości przeciwnowotworowe, obniża poziom cukru we krwi oraz obniża stopień jego wchłaniania. Ma działanie moczopędne przez co pełni rolę odtruwającą i oczyszczającą.
  2. Pokrzywa – kiedyś gotowano z niej nawet zupę, obecnie na gospodarstwach dodaje się ją do paszy dla zwierząt. W celach leczniczych pokrzywę zbiera się przed kwitnieniem. Wykorzystuje się zarówno liście, korzeń, jak i pędy (z nich pozyskuje się sok). Pokrzywa pomaga walczyć ze stresem, wzmacnia nasz organizm, obniża poziom cholesterolu, hamuje wypadanie włosów, obniża ciśnienie krwi. Stosowana jest w leczeniu kamienicy nerkowej oraz chorób układu moczowego, działa oczyszczająco i przeciwdziała zatrzymywaniu się płynów ustrojowych w ciele człowieka.
  3. Skrzyp Polny – działa przeciwkrwotoczne i krwiotwórczo, przeciwzapalnie, przyspiesza gojenie ran, pozytywnie wpływa na przemianę materii oraz ma właściwości odtruwające, przeciwbakteryjne i zapalne co w połączeniu z właściwościami moczopędnymi powoduje że bardzo szybko oczyszcza organizm. Stosowany jest w leczeniu chorób układu moczowego, jako środek przeciwzapalny, w leczeniu miażdżycy, obniżaniu ciśnienia, a także w leczeniu trądziku
  4. Ekstrakt z zielonej herbaty – ma niezwykłe właściwości odchudzające i pobudzające, japończycy uważają, że prawidłowo zaparzona i przygotowana zielona herbata leczy kilkadziesiąt schorzeń. Jest to temat rzeka, na osobny artykuł. Katechiny zawarte w zielonej herbacie spowalniają absorbcję tłuszczu z pożywienia i obniżają poziom tkanki tłuszczowej. Napar z zielonej herbaty ma właściwości moczopędne i zapobiega powstawaniu obrzęków dzięki temu jest stosowany w walce z celulitem.

Aby obniżyć poziom wody w organizmie można też ograniczyć spożywanie węglowodanów, które mają istotny wpływ na to ile wody znajduje się w naszym ciele. Na diecie wysokobiałkowej przez pierwsze dni organizm pozbywa się wody. Objawia się to częstym wydalaniem moczu. 

Pamiętajmy też że organizm któremu nie brakuje wody, jest regularnie nawadniany, nie gromadzi jej w nadmiernych ilościach. Natomiast odwodnienie i niedobory wody, powodują, że organizm ma tendencję do odkładania jej na potem. Dlatego dobre nawodnienie to podstawa, nawet jak chcemy pozbyć się wody z organizmu.

Tagi: , , , ,


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.