Home » Motywacja » Jak walczyć z brakiem motywacji do treningu?

dieta ketogeniczna

Jak walczyć z brakiem motywacji do treningu?

Motywacja do treningu jest bardzo ważna, bez niej podchodzimy do ćwiczeń niechętnie, unikamy wysiłku, zbytniego obciążenia, aż w końcu odpuszczamy trening. Bardzo nie wiele trzeba aby stracić motywację, słabszy dzień, krytyka innej osoby, brak efektów, stres, brak czasu. Pamiętaj, wszelkie objawy braku motywacji należy tłumić w zarodku! Trening trening bez zaangażowania, nie dawanie z siebie wszystkiego oraz odpuszczanie dni treningowych z powodu byle wymówki to pierwsze objawy obniżenia poziomu motywacji. Zatem jak obudzić w sobie lwa i zacząć trenować jak dawniej?

Trening to Twój obowiązek, nie przyjemność!

Trening jest tak samo ważny jak jedzenie, spanie, czy chodzenie do pracy – musisz przesunąć trening na liście priorytetów z rzeczy, które robisz w wolnej chwil, do obowiązków dnia codziennego. Dzięki temu jeśli potraktujesz trening jako podstawową czynność jaką wykonujesz w ciągu dnia, na pewno będzie Ci go łatwiej rozpocząć. Nie spotkasz się z kolegami, nie włączysz telewizora, konsoli, do momentu, aż nie wykonasz codziennego treningu.

Każdy plan bez celu nie ma sensu!

Podczas ustalania planu treningowego musisz postawić cele, jakie chcesz osiągnąć. Nie ważne czy jest to zwiększenie ciężaru podczas wykonywania ćwiczeń, czy też zwiększenie liczby powtórzeń czy też obniżenie wagi ciała do pewnego poziomu. Każdy plan powinien mieć cel, abyś widział dokąd zmierzasz. Wykonywanie ćwiczeń bez celu, powoduje że szybko tracą one sens. Dzięki wyznaczonemu celowi będziesz wiedział czy robisz postępy. Najlepiej wyznaczyć sobie jeden wielki cel np. redukcja do określonej wagi, następnie kilka mniejszych celów jak to osiągnąć (dieta).

Wykorzystaj swoje otoczenie!

Rodzina, znajomi nie motywują cię, albo wręcz zniechęcają od treningów? Zacznij z nimi rozmawiać na temat siłowni, treningu, diety, pokaż im interesujesz się tym na poważnie, nie ma nic gorszego jak ukrywanie się ze swoim hobby po kątach. Jeśli nie rozmawiasz o tym z innymi to znaczy, że się tego wstydzisz, a to powód dla ludzi z Twojego otocznia do zniechęcania Ciebie jeszcze bardziej. Pokaż im, że Ci zależy! Powiedz, zdeklaruj, że idziesz na trening, że będziesz chodzi 5 razy w tygodniu na siłownie, pokaż im że to nie zabawa. Jeśli Twoje otoczenie pomimo tego działa na Ciebie zniechęcająco, zmień otoczenie! Poznaj nowych ludzi, np. siłowni! Wiadomo rodziny nie zmienisz, ale kolegów możesz poszukać nowych.

Znajdź partnera do wspólnych ćwiczeń!

Nic tak bardziej nie motywuje jak rywalizacja z partnerem treningowym. Wzajemne pilnowanie się powoduje że nie odpuścisz ani jednego treningu, bo spotkasz się z krytyką z przeciwnej strony. Partner treningowy nie tylko sprawi że częściej będziesz przebywać na siłowni, ale także wpłynie pozytywnie na Twoje wyniki. Jakim cudem? Np. możesz go wykorzystać w asekuracji podczas ćwiczeń do upadku mięśniowego, w ostatniej serii albo w negatywnych powtórzeniach.

Trening to Twój codzienny rytuał!

Spraw aby trening wyglądał jak rytuał, przygotuj się do niego. Zjedz odpowiedni posiłek, ubierz się stosownie, spakuj odpowiedni sprzęt. wyznacz sobie cele i zrób przepiękny trening. Postaraj się aby to był Twój czas, kiedy stajesz się lepszym człowiekiem!

Tagi: ,


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.