Home » Dietetyka » Nie potrafisz gotować? Koniec wymówek

dieta ketogeniczna

Nie potrafisz gotować? Koniec wymówek

To co jemy wpływa na naszą sylwetkę, to jakie makroskładniki spożywamy wpływa na wygląd naszej sylwetki. Dlatego samodzielne gotowanie jest bardzo ważne. Jeśli zabierasz się za odchudzanie zacznij od lodówki.

Gotowe posiłki kupione w sklepie albo w piekarni lub restauracji to nie jest rozsądny wybór. W 99% na pewno nie są zdrowe. Ciężko doliczyć się ukrytych kalorii w sosach, w dodatkach, ciężko w ogóle obliczyć kaloria oraz dowiedzieć się z czego dany gotowiec jest zrobiony.

Najlepszym wyjściem z tego wszystkiego są gotowe dania paczkowane, gdzie masz zawsze skład podany na etykiecie, jednak czytając go dokładnie okazuje się że mikroskładniki to istna tablica Mendelejewa. Długo na takim jedzeniu nie pociągniesz.

Nie mam czasu na gotowanie

Każdy ma czas na gotowanie, przecież wszyscy muszą coś jeść. Nie ma czegoś takiego jak brak czasu na podstawowe funkcje życiowe, niedługo zabraknie Ci czasu na jedzenie. Gotowanie nie musi być w cale trudne, gotowania nie musi pochłaniać dużo czasu. Jeśli oprzesz swoją kuchnię na prostych przepisach, w których nie trzeba stać przy garnku, to gotowanie można robić podczas innej czynności – np. podczas treningu.

Pokrojenie mięsa, warzyw, wstawienie ryżu nie zajmuje więcej niż 5 minut. Przy garnku nie musisz stać i go pilnować. W tym czasie możesz robić coś innego.

Nie potrafię gotować

No i co. Każdy kiedyś pierwszy raz coś gotował. Każdy coś kiedyś przypalił, rozgotował ryż, przesolił i coś źle zrobił. Ucz się na błędach, Zacznij od prostych przepisów, generalnie zdrowa kuchnia to prosta kuchnia bez udziwnień.

Naucz się najpierw podstaw i wykonywać te podstawowe czynności bardzo dobrze – np. ile czasu potrzebujesz na ugotowanie ryżu, ile czasu potrzebujesz na upieczenie piersi z kurczaka tak żeby jej nie wysuszyć. Jak zrobić idealną jajecznicę?

Za każdym razem kiedy szukasz wymówki…

…usprawiedliwiasz sam siebie że czegoś nie zrobiłeś a powinieneś. Jesteś kowalem własnego losu, podejmujesz decyzje tu i teraz, nie jutro, nie za tydzień. Liczy się tylko dziś.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.