Home » Bez kategorii » Prawidłowe brzuszki, jak je robić?

dieta ketogeniczna

Prawidłowe brzuszki, jak je robić?

Brzuszki to chyba jedne z najbardziej znanych i prostych z pozoru ćwiczeń, ćwiczenie to nie wymaga żadnego sprzętu, wystarczy tylko miejsce na podłodze, zatem można je ćwiczyć codziennie, bez wychodzenia z domu. Nie potrzebujesz sprzętu, nie potrzebujesz wychodzić na siłownię, więc nie powinieneś mieć żadnych wymówek.

Jednocześnie brzuszki mają swoich przeciwników, którzy twierdzą że są lepsze ćwiczenia, bardziej efektywne. Same brzuszki też mają kilka swoich odmian, które podnoszą poziom wysiłku fizycznego i trudności wykonywania tego ćwiczenia.

Wykonywanie brzuszków z pozoru jest proste, jednak wymaga sporo skupienia i uwagi od ćwiczącego. Nieprawidłowe brzuszki mogą prowadzić do bólów pleców, odcinka lędźwiowo-krzyżowego, klatki piersiowej oraz szyi. Jednocześnie źle wykonane brzuszki powodują, że nie ćwiczymy mięśni brzucha, ćwiczymy wszystkie mięśnie po za nimi. Zatem jak robić prawidłowo brzuszki, jak zabrać się za to ćwiczenie, jak zrobić piękny sześciopak.

Zasada numer 1 – spinaj mięśnie brzucha.

Napięcie mięśniowe brzucha jest bardzo ważne, kontroluj cały czas napięcie mięśniowe i ruch, nie warto robić tego ćwiczenia szybko bez kontroli. Spięty brzuch jest ważniejszy od liczby powtórzeń jakie robimy.

Zasada numer 2 – nie trzymaj się za kark lub tył głowy.

Jest to poważnie niedociągnięcie, ręce trzymane z tyłu głowy pomagają nie tylko wykonać ćwiczenie, ale sprawiają że wykonujemy je nieprawidłowo. Odciążają niepotrzebnie brzuch, mogą doprowadzić do bólu odcinku szyjnego. Dłonie najlepiej położyć na klatkę piersiową lub na skronie, zapobiegnie to pomaganiu sobie rękami podczas spięć.

Zasada numer 3 – odcinek lędźwiowy przylegający do podłogi.

W brzuszkach nie chodzi o to, aby doprowadzić do pozycji siedzącej, wystarczy że tylko oderwiesz łopatki od podłoża i doprowadzisz do spięcia brzucha.

Tagi: ,


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.