Home » Trening » Większy biceps – 3 proste sztuczki

dieta ketogeniczna

Większy biceps – 3 proste sztuczki

Chyba każdy z rozpoczynających przygodę z siłownią marzył o wielkim bicepsie, w zasadzie kulturystyka kojarzy się z wielką łapą. Biceps w kulturystyce jest swego rodzaju symbolem, wielka łapa oznacza siłę. Może nie do końca, ale wszyscy wiemy o co chodzi, jest to mięsień, który pomimo tego że nie jest zbyt duży to, mocno rzucający się w oczy. Dziś będzie kilka wskazówek jak pomóc sobie w rozwoju tego mięśnia.

Grubszy uchwyt gryfu

Wykorzystaj gryf z grubszym uchwytem, możesz na przykład owinąć gryf opaskami treningowymi, bandażami, lub specjalnymi nakładkami FAT GRIP, które zwiększą grubość gryfu sztangi lub hantli. Większa grubość gryfu powoduje, iż zwiększamy napięcie mięśniowe.

Zmieniaj uchwyt i kąty trzymania obciążenia

Stosując różne kąty uchwytu atakujesz mięśnie z różnych kierunków. Np. na sztandze możesz stosować uchwyt wąski oraz szeroki, możesz modyfikować także położenie łokci względem tułowia rozstawiając je szerzej. Spróbuj także zastosować sztangę łamaną.

Zmieniaj schematy

Nic tak nie pobudza mięśni do rozwoju jak zmiany w liczbie powtórzeń i obciążeniu. Mięśnie przyzwyczajają się do ruchu i obciążenia, co może doprowadzić do zastoju i braku progresji. Zmień liczbę powtórzeń 8-10 do 15-20 trochę mniejszym ciężarem, lub zwiększ ciężar i zrób 5 powtórzeń w ostatniej serii. Możesz też zmienić kompletnie trening odwracając kolejność ćwiczeń, lub zastępując je innymi ćwiczeniami.

Tagi: ,


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.